ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4558235
*
nr 455 8235
Spegel
Oval, höjd: 90
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2007
kl 16:33:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 12:09:31
1
350 kr
2/3 15:19:16
2
1.000 kr
3/3 19:06:45
3
650 kr
3/3 19:07:29
3
750 kr
3/3 19:08:04
3
1.000 kr
3/3 19:08:52
3
1.200 kr
5/3 16:02:56
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 455 8235
Spegel
Oval, höjd: 90
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 12:09:31 | 1 | 350 kr |
2/3 15:19:16 | 2 | 1.000 kr |
3/3 19:06:45 | 3 | 650 kr |
3/3 19:07:29 | 3 | 750 kr |
3/3 19:08:04 | 3 | 1.000 kr |
3/3 19:08:52 | 3 | 1.200 kr |
5/3 16:02:56 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27